Detail školení:

Data-driven marketing prakticky

Lektor:

Michal Kuchárik

Michal nasbíral zkušenosti s online marketingem, datovou analytikou i řízením týmu v agentuře H1.cz, kde začínal jako projekťák a postupem času se vypracoval do role team leadera analytického oddělení.

 

Do jeho kompetence spadalo řízení aktivit interních týmů a příprava marketingových plánů a strategií pro klienty z různých oborů.

 

Rád vám předá své mnohaleté zkušenosti s řízením projektů pomocí dat, cloudových technologií a automatizace.

Obsah školení

Úvod do tématu školení jsme pro vás shrnuli společně se Shoptet.cz do webináře níže:

Práce s daty je klíčem pro váš efektivní osobní růst i růst byznysu. E-commerce a digitální svět obecně je zdrojem obrovského množství datových zdrojů a především možností, jak využít získané informace.

Jak se v obsáhlém a nepřehledném světě digitálního marketingu neztratit, vás Michal naučí na našem školení.

 

Problematika integrace datových zdrojů a následná identifikace a prioritizace „byznys next steps“ a s tím spojených KPIs, má jedno z nejširších spekter náročnosti:

 • Pozitivem je počáteční „jednoduchost“ zpracovávání důležitých dat bez vysokých investic na technologie
  i know-how.

 • Negativem je snadná ztráta orientace v prioritách, zavádění nových datových zdrojů, technologiích i smysluplnosti investic do různých marketingových platforem i datového ekosystému a lidských zdrojů s ním spojených.

V metodické části školení vás Michal provede spoustou konkrétních příkladů ze své praxe a vysvětlí, jak se díky experimentům postupně učit identifikovat byznysové příležitosti i načasování jejich zavedení do praxe.

V praktické části školení společně na vašem projektu nasadíme framework připravený pro řízení marketingu na základě dat z Google Analytics, vyzkoušíme si roční plánování (forecasting) a ukážeme si, jak v získaných datech jednoduše identifikovat příležitosti a akční kroky. Dále se naučíme, jak identifikovat, zda má váš projekt „atribuční problém“ a jak jednoduše vyhodnocovat experimenty pomocí kauzality a s tím spojené správné nastavení KPIs.

Je školení vhodné právě pro vás?

 • Ano, pokud jste marketingový specialista, který se chce posunout na další úroveň, nebo manažer už jste, a chcete načerpat zkušenosti získané z omni-channel řízení marketingových investic desítek online projektů.

 • Chcete marketingové investice jednoduše řídit přes všechny zdroje (omni-channel marketing) pomocí ročního (měsíčního) plánu a automatizace, která předpovídá plnění vašeho plánu automaticky každý den a zdarma v rámci frameworku získaného na školení.

 • Chcete získat přehled o „ideálním“ složení marketingového týmu složeného z externích i interních zdrojů.

 • Váháte nad tím, jaký je ideální „skill set“ marketingového manažera (nebo markeťáka specialisty) budoucnosti.

 • Chcete se naučit definovat správné KPI pro různé marketingové aktivity (SEO, PPC, brandové kampaně, social) a jak tyto KPI může ovlivňovat atribuční modelování.

 • Školení je koncipováno pro zlepšení / zefektivnění práce Marketingových manažerů, CEO's, CMO's, Account manažerů i Marketingových specialistů z interních marketingových týmů, agentur nebo freelancerů.

Co se na školení naučíte?

 • Získáte zkušenosti online marketing manažera, který spolupracoval s velkým počtem online projektů, agentur i freelance specialistů v ČR.

 • Naučíte se, jak má vypadat ideální struktura marketingového týmu a jak kombinovat externí zdroje (freelance, agentura) s členy vašeho interního týmu.

 • Jaký „skill set“ je vhodný pro CMO / Marketingového manažera „budoucnosti“.

 • Na konkrétním příkladě se naučíte, jak plánovat marketingové investice do několika zdrojů (omni-channel marketing) až na rok dopředu.

 • Dostanete spoustu tipů, jak efektivně řídit interní i externí marketingový tým.

 • Naučíte se, jak a proč definovat konkrétní KPIs pro různé marketingové aktivity i technologické investice s marketingem spojené.

 • Získáte script a šablonu, díky které budete schopni agilně optimalizovat marketingové investice i řízení prioritizace týmu v rámci Google Spreadsheets frameworku.

 • Poznáte, jakým způsobem lze „jednoduše“ vyhodnotit dopad experimentů, velkých i malých změn v marketingovém mixu.

 • Naučíte se, jak identifikovat, zda má na vašem projektu atribuční modelování (jiné než Last nonDirect Click) byznysový potenciál.

 • Zjistíte, jaké datové zdroje a jaké konkrétní detaily v datech z našich zkušeností ukrývají byznysové zlato.

 • Dostanete spoustu šablon pro vizualizaci dat vytvořených v Google Data Studio pro interpretaci důležitých informací z Google Analytics, Google Ads, Skliku, Facebooku i dalších marketingových platforem.

Potřebné znalosti

 • U účastníků školení je předpokládaná alespoň základní znalost nástrojů Google Analytics a Google Sheets a středně pokročilé znalosti online marketingového prostředí a marketingových investic.

Termíny

Čas: 9:00 - 16:00

​                                                   Budoucí termíny upřesníme

Nevyhovuje vám termín nebo byste raději interní školení pro váš tým na míru? Napište nám.

Cena: 4.390 Kč

bez DPH

 • Účast na jakémkoliv našem předchozím školení = sleva 15 %.

  • Slevu získáte po absolvování jakéhokoliv školení. Nepřišla vám? Napište.

 • ​Slevy nelze sčítat s partnerskými ani dalšími slevami.

Rezervace

Ceny uvedené v rezervačním formuláři jsou včetně DPH 21 %.

Objednávka školení je závazná, v případě neuhrazení objednávky v termínu bude rezervace zrušena.

Hodnocení školení:

Data-driven marketing prakticky

Adam Durčák

Founder a ředitel e-shopu Ruzovyslon.cz

V našem úžasném e-commerce světě vibrátorů a erotických hraček je práce s daty a plánování zásadní pro efektivní práci nejenom s marketingovými investicemi.

 

Milanovo školení je super. Díky získanému know-how jsme posunuli řízení marketingových rozpočtů, optimalizaci investic a hledání správných KPIs pro naše kampaně o velký kus dále.

Za sebe investici do Milanových zkušeností vřele doporučuji.

Vít Olšák

CEO & Co Founder Four Bros

Školení Data-driven marketing prakticky bylo jedním slovem skvělé.

 

Milan rozumí perfektně nejen tématu, ale především samotné práci v marketingu jako takovém, a je si tak vědom všech nástrah a slepých uliček, které na vás čekají.

 

Data jsou jedním z několika pevných bodů, který máte, a díky tomuhle školení budete vědět, která z nich (a jak) využít pro řízení vašeho marketingu, argumentaci s kolegy nebo klienty a ověření všeho, co jste doteď jenom hádali.

 

Díky!

Gabriel Jurčo

Business Development Manager 6clickz

Super školenie.

 

Milan je pragmatický človek a vie dobre vysvetľovať. Začiatočník tu dostane inšpiráciu ako začať s dátovou analytikou. Pokročilý človek zistí ako to riešiť na vysokej úrovni.

 

Určite odporúčam :)

Tomáš David

Managing Director @ datanimal.com

Ecommerce-academy mají výborné znalosti, jdou na dřeň tématu a nebojí se ukázat příklady z praxe.

 

Po dlouhé době jsem zažil odborné školení nabité informacemi, které rozšíří vaše know-how a které budete schopni ihned aplikovat v praxi.


Milana a Marka chcete na svém projektu, a pokud to z nějakého důvodu nejde, běžte na jejich školení, můžu jen doporučit.