Využijte svůj počítač pro dobrou věc

Aktualizováno: 13. bře 2020

Máme pro vás tip, jak místo panikaření z koronaviru můžete udělat něco pro zlepšení situace. Nemusíte být lékaři, vědci, čarodějové... Stačí využít váš počítač, ze kterého pravděpodobně tento příspěvek čtete.


zdroj: https://www.idnes.cz/technet/software/folding-home-hleda-lek-koronavirus-covid-19-pripojte-svuj-pocitac.A200305_114333_software_nyv


Jak na to?


Standfordská univerzita nabídla vědcům hledajícím lék na nemoc COVID-19 výpočetní výkon na své platformě Folding@Home tvořené obrovským množstvím domácích počítačů. Ty pomocí speciálního softwaru nabízí uživatelem právě nevyužívaný výpočetní výkon. Díky obrovskému množství zapojených počítačů patří grid projektu Folding@Home mezi nejvýkonnější superpočítače světa.


Kromě hledání léku na koronavirus v rámci Folding@Home probíhají simulace při výzkumu léčby rakoviny, Alzheimerovy nebo Parkinsonovy choroby.


Zapojit svůj počítač do projektu můžete stažením softwaru zde. Sami můžete rozhodnout, kolik výkonu dáte projektu k dispozici během běžného provozu, případně mu přenechat plných 100% v době, kdy počítač nevyužíváte. Stát vás to bude jen trochu elektřiny.


My jsme projekt Folding@Home nainstalovali na náš nejvýkonnější počítač, kde běží 24 hodin na 100%, protože věříme, že to má smysl.Pokud však poskytnete výpočetní kapacitu svého PC na maximum, dejte si pozor na teploty procesoru, případně grafické karty. Program z vašeho PC vyždímá skutečně maximum a vysoké teploty mohou snížit životnost komponent. Pokud víte, jak na to, doporučujeme pustit vodní pumpy a větráky na maximum.0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše