Detail workshopu:

Základy OpenRefine pro markeťáky

 

Lektor:

Filip Podstavec

Filip Podstavec pracuje v oblasti online marketingu již 13 let a pomáhá svým klientům především v oblasti technického SEO a data miningu. OpenRefine je jeho denním chlebem, bez kterého by si svou práci již nedokázal ani představit. 

V současné době je známý spíše kvůli svému nástroji Marketing Miner, který v poslední době zaznamenává velký úspěch. 

Obsah workshopu

Práce s daty už je na dnešním pracovním trhu naprosto nedílnou součástí každé pracovní pozice v online světě. Kdo ale říká, že zrovna Excel je na veškerou práci s daty nejlepší, a že v některých případech neexistuje mnohem efektivnější nástroj? Tím nástrojem může být právě OpenRefine, který umožňuje svým uživatelům mnohem efektivnější práci s velkými datasety, jejich analýzu i automatizaci jejich zpracování. 

Problém OpenRefine je v tom, že k němu ale neexistuje příliš mnoho online návodů, které by pomohly jeho uživatelům s ním pracovat opravdu efektivně. I z tohoto důvodu jsme se rozhodli založit workshop, ve kterém si projdeme OpenRefine a jeho použití od úplných začátků, po pokročilejší funkce a příklady z praxe.

 

Mezi procesy, které se tak s nástrojem naučíte, bude patřit i:

 • Pokročilá analýza větších datasetů

 • Hromadné zpracování a automatizace úprav dat

 • Data mining dat z webových stránek

 • Parsování XML/JSON výstupů a strukturovaných dat z webů

 • Získávání dat z REST API

Je workshop vhodný právě pro vás?

 • Pracujete při své práci často s daty v Excelu, Google Spreadsheets nebo jiném nástroji a OpenRefine jste doteď neznali nebo nepoužívali naplno? Nebo jste chtěli získat nějaká data z webu konkurenta či API hromadně a nevěděli jak na to? Co s tím skoncovat a naučit se, jak si ušetřit desítky hodin práce každý měsíc. 

 • Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli ano, pak se vyplatí si práci s nástrojem OpenRefine vyzkoušet na tomto workshopu.

Co se na workshopu naučíte?

 • Základní orientaci v nástroji OpenRefine

 • Základy práce s nástrojem

 • Základy GREL (Google Refine Expression Language)

 • Práce s facety a clusterizování podobných dotazů

 • Pokročilá analýza větších datasetů

 • Hromadné zpracování a automatizace úprav dat

 • Data mining dat z webových stránek

 • Parsování XML/JSON výstupů a strukturovaných dat z webů

 • Získávání dat z REST API

Termíny

Čas: 9:00 - 17:00

Místo: kanceláře Seznam.cz, Smíchov Praha 5

Další termíny budou oznámeny až na rok 2020.

Nevyhovuje vám termín nebo byste raději interní školení pro váš tým na míru? Napište nám.

Cena: 4.390 Kč

 • Účast na jakémkoliv našem předchozím školení = sleva 15 %.

  • Slevu získáte po absolvování jakéhokoliv školení. Nepřišla vám? Napište.

 • Slevy nelze sčítat s partnerskými ani dalšími slevami.

 

Rezervace

 

Hodnocení workshopu:

Základy OpenRefine pro markeťáky

Pavel Ungr, Pavelungr.cz

SEO konzultant

Workshop Základy OpenRefine pro markeťáky od Filipa Podstavce je nejpraktičtější workshop pro SEO za poslední roky pro každého, kdo potřebuje pracovat s různými daty, spojovat je, čistit je a upravovat je. OpenRefine je pro tyto činnosti nepostradatelný nástroj a např. analýza klíčových slov bez něj je mnoho násobně náročnější.

 

Filipův workshop vás naučí s tímto nástrojem pracovat velmi dobře. OpenRefine sám o sobě příliš intuitivní není.

Díky Filipe a všem lidem nejenom od SEO doporučuji.

Zdeněk Dvořák, Linki.cz

Freelance link builder & Head of SEO at Biano

Užil jsem si nejlepší workshop za hodně dlouhou dobu. Filip Podstavec totiž připravil celodenní informační nášup na téma OpenRefine a zpracování dat.

Filip se na tomto workshopu zaměřil hlavně na SEO a PPC, protože taková byla sestava účastníků, která byla mimochodem fantastická. Většinou jsme se znali, díky čemuž byla atmosféra skvělá a zažili jsme spoustu humorných okamžiků, z nichž vypíchnu unikátní systém hlášení dokončených činností za pomoci tleskání.

Závěrem: je to bomba, jak nástroj, tak workshop. Investice do OpenRefine workshopu se vám prakticky hned vrátí.

Lukáš Pítra, Lukaspitra.cz

Freelance SEO & PPC specialist

Měl jsem to štěstí zúčastnit se historicky prvního workshopu OpenRefine (dříve Google Refine) pořádaného Filipem Podstavcem. Můžu s klidem napsat, že to bylo asi nejpraktičtější a nejpřínosnější školení, na kterém jsem za poslední roky byl.

Open Refine je program na rychlou a sofistikovanou práci s daty. Skvělá věc na OpenRefine je, že je dostupný zdarma pro neomezené využití komukoliv, kdo má zájem. Má kolem sebe navíc obrovskou komunitu šikovných lidí, jako je třeba právě Filip, kteří dokážou virtuálně poradit s řešením jakéhokoliv výpočetního problému.

Míša Vránová Matanelli, Ladyvirtual.cz

SEO konzultantka a linkbuilderka

Předně musím pochválit Filipa za výborné vedení srozumitelného workshopu, organizaci, humor a příjemnou atmosféru. Filip je prostě pořád normální kluk, který toho ale umí hrozně moc a stále něco nového vymýšlí.

Nástroj OpenRefine zrychluje práci s větším množstvím dat a já ušetřila spoustu hodin na dílčích analýzách před jeho použitím a po. Je pravda, že je to nástroj celkem složitý na ovládání. Ale pokud si na něj vezmete čas a zkoušíte, třeba právě další Filipovu vychytávku, ovládání i možnosti dalšího využití si osvojíte.

©2019 Ecommerce-academy.cz, created with love by Milan, Marek & Ivča